zachmurzenie duże
22°
22°
poniedziałek
Reklama
ZUS wypłaci emerytury i renty jeszcze przed świętami
21 grudnia 2021 r. | 12:22
0

Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 25 grudnia, otrzymają pieniądze jeszcze przed świętami. Do końca grudnia świadczenia trafią do osób, których termin wypłaty przypada na 1 stycznia.

- Osoby, które powinny otrzymać swoją emeryturę lub rentę 25 grudnia, otrzymają pieniądze, jak zwykle, z wyprzedzeniem. Seniorzy, którzy wybrali opcję wypłaty w gotówce, pieniądze na pocztę trafią 21 grudnia, a następnie zostaną rozniesione przez listonoszy do świadczeniobiorców. Natomiast klienci, którzy mają rachunek bankowy, swoją emeryturę, rentę będą mieć na koncie już 23 grudnia – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. W przypadku świadczeń przekazywanych na rachunki bankowe za granicą pieniądze powinny trafić do adresatów 22 grudnia.

Wcześniej, pieniądze ze świadczeń, trafią także do tych osób, których termin przypada na 1 stycznia. 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 30 grudnia, zaś świadczenia na rachunki bankowe za granicą przekaże 29 grudnia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *