zachmurzenie duże
20°
20°
poniedziałek
Reklama
Zatrzymali włamywaczy w Kłomnicach. Kradli w gminie Mykanów
06 kwietnia 2020 r. | 12:04
0

Policjanci z komisariatu w Kłomnicach zatrzymali na gorącym uczynku w bezpośrednim pościgu dwóch mężczyzn, podejrzanych o włamanie do pomieszczeń gospodarczych. Sprawcy wynieśli głównie elektronarzędzia m.in. szlifierki, wiertarki ale także akumulator czy też kompresor. Usłyszeli już zarzuty, teraz o ich losie zadecyduje prokurator.

Kilka dni temu oficer dyżurny z Kłomnic otrzymał zgłoszenie włamania do domu, gdzie sprawcy mają uciekać pieszo. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze zespołu patrolowego, którzy w bezpośrednim pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych na jednej z posesji w gminie Mykanów. Jak ustalili śledczy, sprawcy pod nieobecność właściciela, wyważyli drzwi do budynku gospodarczego, dostali się do środka i ukradli z wnętrza głównie elektronarzędzia. Zatrzymani to 42-latek i jego 26-letni kompan, mieszkańcy tejże gminy, którzy jak się okazało "specjalizowali się" w takiej działalności.

Usłyszeli już zarzuty, teraz o ich losie zadecyduje prokurator. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *