zachmurzenie duże
10°
10°
czwartek
Reklama
UG Kłomnice
Wójt utajnił listę nagrodzonych urzędników. Ponad 137 tys. zł przeznaczone na nagrody!
10 marca 2023 r. | 13:14
7

Wójt Piotr Juszczyk nie należy do "bystrych" włodarzy. Mimo ogromnego zadłużenia gminy Kłomnice, nagradza "swoich" urzędników. W ubiegłym roku na nagrody przeznaczył aż 137 514,48 zł! To jedna z najwyższych kwot w powiecie częstochowskim.

Najwyższą nagrodę otrzymała sekretarz gminy, Bożena Lara - 4819,67 zł. Skarbnik gminy otrzymała 4531,66 zł, zastępca wójta 3796,81 zł, a kierownik gospodarki 3996,39 zł.

Pozostali urzędnicy, którzy otrzymali nagrody, są na "tajnej liście".

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Wójt utajnił listę nagrodzonych urzędników. Ponad 137 tys. zł przeznaczone na nagrody!”

 1. Golgota pisze:

  Premia prawdę Ci powie. Już sam podział premi podany w tekście mówi wiele. Kto ważny, kto ważniejszy… Tylko wicewojt Adaś na końcu.

  • Wiosna pisze:

   Tak, a oświadczenia majątkowe podające wysokość wynagrodzenia głównych osób po Wójcie wyraźnie wskazują, że “zastępca” to tylko ustawowy wymóg takiego stanowiska we władzach gminy i do niczego więcej nie jest potrzebny.

 2. Wiosna pisze:

  Zakładając, że aktualny jest w BIP-ie gminy schemat organizacyjny urzędu gminy oraz wykaz stanowisk (39) i etatów (50 i 3/4), przyjmując, że nagrody dostali wszyscy pracownicy i wszystkie stanowiska były obsadzone to na etat=osobę (46i3/4=47) przypadło średnio 2561,06 zł. Czy to dużo czy mało? Pytanie czy wszystkim się należało. Co każdy z pracowników zrobił więcej poza zakres swoich codziennych zadań, czynności, obowiązków? Większość
  (a może wszyscy) chyba nie wiele? No, ale łatwo się dzieli/rozdziela nie swoje (z własnego portfela) a mieszkańców gminy pieniądze.

 3. a pisze:

  ten pisior wszystko ukrywa

  1
  1
 4. Golgota pisze:

  Trzeba cisnąć wójta o pełną listę Redaktorze. Będzie niespodzianka i zaskoczenie, jaka gwiazdora się tam jeszcze kryje. Prawdziwy talent…

 5. A.S. pisze:

  Wysokość nagród to jedna sprawa ale Pani sekretarz Gminy to już duża przesada czym mogła się wyróżnić poza swoje obowiązki żeby dostawać największą nagrodę ze wszystkich . Może była przyznawana wedle wagi to by się zgadzało że zastępca wójta najmniej waży.

 6. Golgota pisze:

  tak sobie myślę, że to jednak nie od wagi ani tymbardziej powagi stanowiska zależy. Powody są pozaregulaminowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *