zachmurzenie duże
17°
17°
sobota
Reklama
W Kłomnicach i Dąbrowie Zielonej debatowali o bezpieczeństwie
26 listopada 2019 r. | 11:28
0

W Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach i w Dąbrowie Zielonej odbyła się debata społeczna pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie". Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać praktycznych porad na temat bezpieczeństwa seniorów w domu, oraz omówić sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Kłomnicach na czele z komendantem jednostki nadkom. Przemysławem Mazurkiewiczem spotkali się z mieszkańcami gminy Kłomnice. Natomiast Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Koniecpolu kom. Ryszard Czyż wspólnie z policjantami z wydziału prewencji i ruchu drogowego zorganizowali spotkanie z seniorami gminy Dąbrowa Zielona. W debacie udział wzięli przedstawiciele samorządu - Wójt Gminy Dąbrowa Zielona Maria Włodarczyk oraz radni gminy Kłomnice.

Spotkania poświęcone były bezpieczeństwu seniorów. Policjanci omówili z seniorami zagadnienia związane z zabezpieczeniem swojego mienia, domów oraz mieszkań i przestrzegali również przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą na tzw. „wnuczka”. Nie zabrakło instrukcji, jak zdemaskować oszusta, oraz jak zachować się w przypadku trudnej sytuacji. Treści teoretyczne przeplatane były realnymi przykładami zdarzeń, do których doszło na terenie Częstochowy i powiatu. Jednym z punktów debaty były także kwestie związane z bezpieczeństwem oraz zasadami poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do dyskusji i rozwiania wielu wątpliwości mieszkańców. Zgromadzeni goście chętnie zabierali głos i przekazywali swoje spostrzeżenia oraz uwagi. Zainteresowanie tematyką debaty, pokazuje, że rozmowy na temat bezpieczeństwa są potrzebne i podobne spotkania będą z pewnością organizowane również w przyszłości. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *