zachmurzenie duże
13°
13°
wtorek
Reklama
Uważajcie na SMS-y dotyczące odbycia kwarantanny
27 września 2021 r. | 12:01
0

Przestępcy wysyłają fałszywe SMS-y od nadawcy „Kwarantanna”, zawierające informację o nałożeniu na odbiorcę kwarantanny. Wiadomość zawiera także link prowadzący rzekomo do strony informacyjnej. Otwarcie linku może być niebezpieczne dla urządzenia odbiorcy. Prosimy o nieotwieranie linku i usunięcie wiadomości z telefonu.

zdjęcie ekranu telefonu, na którym wyświetlona jest wiadomość o skierowaniu na 10-dniową kwarantannę
Pomysłowość oszustów nie zna granic. Wciąż szukają coraz nowszych fałszywych ofert, na które dadzą się nabrać adresaci. Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują ostatnio wiadomości sms o nałożeniu kwarantanny. W treści podany jest link, odsyłający do pobrania złośliwej aplikacji, co z kolei może spowodować wyłudzenie danych do bankowości elektronicznej. Apelujemy o czujność i rozwagę otrzymując tego rodzaju powiadomienia. Nigdy nie otwierajmy załączników od nieznanych nadawców i nie klikajmy w nieznane linki.

Przypominamy, że kwarantanna nakładana jest automatycznie przy przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu epidemiologicznego przez pracowników państwowej inspekcji sanitarnej. Po skierowaniu na kwarantannę, osoba dostaje sms informujący o ustawowym obowiązku używania wskazanej aplikacji w związku z nałożoną kwarantanną. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *