zachmurzenie duże
20°
20°
poniedziałek
Reklama
Ukradł ponad 700 litrów paliwa. Wpadł w Kłomnicach
23 stycznia 2020 r. | 17:15
0

Policjanci z Kłomnic zatrzymali sprawcę kilkudziesięciu kradzieży paliwa ze stacji w Częstochowie i powiecie. Do przestępczego procederu mężczyzna wykorzystywał skradzione tablice rejestracyjne. Zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Kłomnic, pracując nad sprawami licznych kradzieży paliwa na stacjach benzynowych, wpadli na trop 34-latka z Częstochowy. Stróże prawa podejrzewali, że to on może być sprawcą przestępstw. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany. W jego samochodzie kryminalni znaleźli tablice rejestracyjne z innych samochodów. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że mężczyzna dopuścił się ponad dwudziestu takich kradzieży w Częstochowie i powiecie. W okresie od marca do listopada ubiegłego roku zatankował i nie zapłacił za ponad 700 litrów paliwa. 34-latek kradł benzynę także na stacjach w powiatach: radomszczańskim, myszkowskim i lublinieckim. Jak się okazuje, z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Częstochowianin usłyszał już zarzuty i złożył w tej sprawie wyjaśnienia. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *