zachmurzenie duże
17°
17°
środa
Reklama
facebook.com/OSP-Kłomnice-1030146267166025/
Uchwała o najniższym w regionie ekwiwalencie dla druhów OSP to bubel prawny!
27 lipca 2022 r. | 07:43
2

Wojewoda Śląski unieważnił kolejną uchwałę Rady Gminy Kłomnice. Tym razem chodzi o uchwałę nr 356/XLI/2022 Rady Gminy Kłomnice z dnia 21 czerwca 2022 r. w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla strażaka ratownika OSP, z terenu Gminy Kłomnice, który uczestniczył w działaniu ratowniczym, akcji ratowniczej, szkoleniu lub ćwiczeniu.

Uchwała ta jest niezgodna z Konstytucją RP.

Poniżej rozstrzygnięcie nadzorcze w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Uchwała o najniższym w regionie ekwiwalencie dla druhów OSP to bubel prawny!”

  1. strażak pisze:

    Ciekawe jak teraz zagłosują radni a zwłaszcza strażacy .

  2. Wiosna pisze:

    Gratulacje dla radnych Gminy Kłomnice za kolejną niekonstytucyjną uchwałę, dla wójta i gminnego inspektora za jej niewłaściwe przygotowanie (ile gminni prawnicy mają co miesiąc wypłacane z pieniędzy mieszkańców?), a dla prezesów stowarzyszeń OSP za niedbanie o interes druhów (nieuwzględnienie akcji ratowniczej to przypadek czy celowe)! Ale sami wybraliśmy sobie takie władze, które powinny przecież w sposób rzetelny i uczciwy działać dla Gminy czyli wszystkich jej mieszkańców!
    Na marginesie, stawka 5 zł, wprowadzona już dawno, dawno temu, uchwałą nr 150/XXII/08 (proszę porównać np. najniższe wynagrodzenie 2008 a 2022!), została utrzymana! – za to również gratulacje.
    Czy Paniom/Panom radnym znane są stawki ekwiwalentu, i to od wielu lat, ustalane w gminach w całej Polsce i wcale nie bogatszych od naszej? Brawo! Brawo! Brawo! A druhy z naszej gminy znają procedurę występowania z wnioskami o ekwiwalent? Czy druhy z naszej gminy złożyły/składają oświadczenia, że rezygnują z ekwiwalentu? Czy co roku w budżecie gminy jest jakaś pewna kwota zapisywana przez wójta na ewentualne wypłaty ekwiwalentu? Czy jakieś nieformalne ustalenia w sprawie ekwiwalentu, od wielu, wielu lat, “funkcjonują” między gminną władzą a prezesami stowarzyszeń osp?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *