zachmurzenie duże
30°
30°
piątek
Reklama
UG Kłomnice
Tak się roluje długiem gminy Kłomnice
14 stycznia 2022 r. | 11:24
1

Doskonałe posunięcie Wójta Piotra Juszczyka. Żeby gmina Kłomnice miała "lepsze" wskaźniki związane z zadłużeniem, wójt podjął decyzję o wyborze "opcji" siedmioletniej "liczenia długu". Chodzi o wyliczenia w latach 2022-2025 relacji łącznej kwoty przypadających w danym roku budżetowym spłat i wykupów określonych w art. 243 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 305 z późn. zm.), do planowanych dochodów bieżących nie może przekroczyć średniej arytmetycznej z obliczonych dla ostatnich siedmiu lat relacji dochodów bieżących powiększonych o dochody ze sprzedaży majątku oraz pomniejszonych o wydatki bieżące do dochodów bieżących budżetu.

Wybór ww. opcji jest korzystniejszy dla zachowania wskaźników zadłużenia z art. 243 ust. 1 ustawy o finansach publicznych, co potwierdzają przeprowadzone symulacje finansowe.

Gdyby pozostała "opcja" trzyletnia, to przy polityce finansowej Wójta Piotra Juszczyka, mógłby być problem z zachowaniem płynności finansowej przez gminę Kłomnice. Jest to powszechna forma rolowania długiem.

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Tak się roluje długiem gminy Kłomnice”

  1. andrzej pisze:

    to jest aż tak ŹLE ? – teraz wiadomo skąd te wszystkie podwyżki dla MIESZKAŃCÓW naszej GMINY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *