zachmurzenie duże
-3°
-3°
środa
Reklama
Piotr Juszczyk / Andrzej Perliński
Ruszyła kampania wyborcza w gminie Kłomnice. Na razie na oświadczenia
20 lutego 2023 r. | 09:00
7

Kojarzy z Solidarną Polską, Wójt Piotr Juszczyk wydał oświadczenie po publikacji dotyczącej "trzęsienia ziemi w Urzędzie Gminy Kłomnice" w sprawie "wymiany" kłomnickich elit oraz współpracy z Prawem i Sprawiedliwością. Jak sam wspomina Juszczyk, to początek kampanii wyborczej, do której z pewnością Juszczyk powoli przygotowuje się ze swoimi ludźmi.

Po oświadczeniu Juszczyka, swoje oświadczenie przedstawił Andrzej Perliński, które zapewne również będzie się ubiegać o fotel wójta.

W gminie Kłomnice zaczyna się dziać i być może spowoduje to dobre działania dla całej gminy. Może Juszczyk w końcu zacznie coś robić dla wszystkich, nie tylko wybranych miejscowości.

Gmina Kłomnice zasługuje na kogoś, kto coś zrobi dla mieszkańców. Niestety, nie jest to zbyt widoczne w ostatnich latach.

Poniżej oświadczenia jednego i drugiego "kandydata".

PAWEŁ GĄSIORSKI

 

OŚWIADCZENIE WÓJTA PIOTRA JUSZCZYKA
W związku ze wpisem „Będzie nowy wicewójt gminy Kłomnice w zamian za poparcie PiS?”, który pojawił się w dniu 10 lutego 2023 roku się na łamach prowadzonego przez Pana Pawła Gąsiorskiego serwisu internetowego, stanowczo dementuję wszelkie zawarte w nim informacje.
Nie jest prawdą, że w „zamian za poparcie Prawa i Sprawiedliwości w gminie Kłomnice wkrótce może zmienić się osoba wicewójta”. Autor sugeruje, że wicewójta Adama Śliwakowskiego ma zastąpić Pan Andrzej Perliński. Pan Gąsiorski sugeruje przy tym korupcję polityczną, iż w sukurs ze zmianą wicewójta gmina ma rzekomo otrzymać „dofinansowania na różnego rodzaju inwestycje”.
Pragnę jednocześnie podkreślić, iż w obecnym układzie personalnym, gmina bardzo dobrze sobie radzi z pozyskiwaniem dotacji zewnętrznych. Tylko z Programu Inwestycji Strategicznych, firmowanego przecież przez obecną partię rządzącą, pozyskaliśmy w ubiegłych dwóch latach 15 mln zł na modernizację i rozbudowę infrastruktury sportowej w Kłomnicach w postaci remontu dachu hali sportowej, termomodernizację obiektu, jak również budowę nowego budynku sportowego na terenie przy boisku sportowym GLKS Pogoń Kłomnice. Wkrótce ruszy także pierwszy etap budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Skrzydlów, budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Nieznanice i sieci wodociągowej w miejscowości Garnek.
W minionych latach ze wsparciem środków krajowych i unijnych wybudowaliśmy piękną siedzibę Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, nowe ujęcie wody w Zdrowej dla mieszkańców Kłomnic, Zdrowej, Nieznanic, Witkowic i części Rzerzęczyc. Zrewitalizowaliśmy także centrum Kłomnic i plac „Pasternik”, gruntownej termomodernizacji poddane zostały obiekty użyteczności publicznej w Kłomnicach i Garnku, przebudowaliśmy remizę OSP w Skrzydlowie, zmodernizowaliśmy oddziały przedszkolne w Rzerzęczycach i Kłomnicach czy utworzyliśmy kilka placówek Senior Plus.
W miarę naszych możliwości systematycznie inwestujemy także w drogi, współfinansujemy zadania powiatowe na naszym terenie, budujemy chodniki czy tworzymy przyjazne otoczenia rekreacyjne w sołectwach naszej gminy.
Sytuacja finansowa naszej gminy jest dobra, aczkolwiek od momentu, kiedy mieszkańcy powierzyli mi urząd wójta, mierzymy się z ogromnym zadłużeniem. Ponad 22 mln zł długu „odziedziczyłem” po poprzednikach, z ustalonym wcześniej planem spłaty tych zobowiązań. Obecnie to niemal 3 mln zł rocznie. Nietrudno sobie wyobrazić co moglibyśmy zrobić za te pieniądze w gminie, gdyby można je było spożytkować na konkretne zadania inwestycyjne. Co ważne, na przestrzeni ostatnich lat udało nam się zmniejszyć zadłużenie gminy Kłomnice o kilka milionów złotych.
Zachodzące zmiany uwarunkowań społeczno-ekonomicznych, zwiększające ryzyko prowadzenia gospodarki finansowej gminy, takie jak między innymi wzrost inflacji, podniesienie stóp procentowych, ciągle rosnące koszty bieżące, ograniczanie wpływów z udziału w podatku PIT czy powierzanie gminom coraz większej ilości zadań zleconych, za którymi nie idzie odpowiednio wysokie ich finansowanie, nakazują szczególną ostrożność w prowadzeniu gospodarki finansowej naszego samorządu. Inwestujemy więc rozważnie. W tym roku nasze wydatki majątkowe przekroczą kwotę 18 mln zł.
Przytoczone na wstępie twierdzenia Pana Pawła Gąsiorskiego nie są oparte na prawdzie. Przypuszczam, iż są albo jego osobistym wymysłem, albo współpracujących z nim osób, które mają jedynie na celu szerzenie dezinformacji. Nadmieniam, iż Pan Paweł Gąsiorski przed publikacją wpisu nie kontaktował się ze mną i nie prosił o zajęcie stanowiska w sprawie podniesionych przez siebie twierdzeń. Nie dochował tym samym dziennikarskiej rzetelności, do czego, jako „dziennikarz” jest obowiązany.
Dla przypomnienia - art. 12 prawa prasowego nakłada na osoby zajmujące się dziennikarską działalnością obowiązek zachowania szczególnej staranności i rzetelności przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzenia zgodności z prawdą uzyskanych wiadomości lub podania ich źródła.
Podkreślam, że nie planuję zwolnienia wicewójta Adama Śliwakowskiego.
Jest to człowiek uczciwy, rzetelnie wykonujący swoje obowiązki, sumienny, posiadający jednocześnie twardy kapitał zasad moralnych, tak niezbędnych do piastowania eksponowanego stanowiska w naszej gminie.
Twierdzenia przedstawione przez Pana Pawła Gąsiorskiego osobiście odbieram jako brudny wstęp do przyszłorocznej kampanii wyborczej w wyborach samorządowych. Niestety, już na blisko półtora roku przed planowanym plebiscytem doświadczamy tego, iż nadchodząca kampania wyborcza będzie pełna fake newsów, mających wprowadzić zamieszanie i chaos w życiu naszej społeczności lokalnej.
Piotr Juszczyk

Wójt Gminy Kłomnice

 

OŚWIADCZENIE

W związku z dyskusją na temat mojej osoby, jako przyszłego wice wójta Gminy Kłomnice, która została zainicjowana artykułem Pana Pawła Gąsiorskiego pt. „Będzie nowy wice wójt Gminy Kłomnice w zamian za poparcie PiS?”, który został opublikowany 10 lutego 2023 r. na łamach serwisu www.wklomnicach.pl oraz wydanym w tej sprawie 17 lutego 2023 r. oświadczeniem wójta Gminy Kłomnice Piotra Juszczyka, pragnę odnieść się do informacji przekazywanych opinii publicznej przez obu Panów.

Nieprawdą jest, abym podejmował jakiekolwiek rozmowy w sprawie objęcia stanowiska wice wójta Gminy Kłomnice w związku z planowanym przejściem na emeryturę. Pragnę poinformować, że na dzień dzisiejszy jestem zatrudniony od 3 lat na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, cenię swoją pracę w strukturach samorządu wojewódzkiego i mam nadzieję, że przywilej emerytalny nabędę w tej instytucji. Przykro mi, że w pracy dziennikarskiej wykorzystuje się plotki oraz niesprawdzone informacje. Mam nadzieję, że redaktor Paweł Gąsiorski sprostuje podaną informację. Jeśli uzna Pan za niezbędne, służę wszelkimi informacjami.

Chciałbym również odnieść się do oświadczenia Pana wójta Piotra Juszczyka. Nie zgadzam się z sformułowaniem, które Pan wójt używa już po raz kolejny, a dotyczącym zadłużenia Gminy Kłomnice. Pan wójt informuje, że przejął Gminę z zadłużeniem prawie 22 mln zł od "poprzedników". Można domniemywać, że wójt mając na myśli swoich poprzedników, wskazuje na moją osobę oraz osobę wójta Adama Zająca. Panie wójcie, proszę o sprostowanie tej informacji i wskazanie naszym mieszkańcom, kto zadłużył Gminę na 22 mln zł, i na jakie cele Gmina zaciągnęła kredyty? Zapewne Pan Piotr Juszczyk pamięta, że w okresie zaciągania kredytów przez Gminę był Radnym Rady Gminy Kłomnice i zapewne głosował za takimi kredytami. Ja przekazałem Gminę w 2002 r. swojemu następcy bez zadłużenia.

Dziś Pan wójt pisze, że Gmina Kłomnice jest w dobrej sytuacji, ale braki finansowe w 2023 r. planuje pokryć nowymi kredytami na kwotę około 8 mln zł. Proszę o odpowiedź, czy Pan wójt Piotr Juszczyk po 8 latach swoich rządów zmniejszył zadłużenie Gminy Kłomnice, czy raczej swoją politykę opiera na tej samej strategii, jak jego poprzednik Adam Zając, czyli na zaciąganiu kolejnych kredytów.

Szanowni Państwo, jestem samorządowcem od 1990 r., a więc prawie 33 lata. Moje doświadczenie i wiedzę zdobytą w samorządzie Gminy Kłomnice, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie, w samorządzie Gminy i Miasta Koniecpol, a teraz w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, chcę wykorzystywać dla dobra mieszkańców Gminy Kłomnice. W pracy samorządowej doświadczenie, kreatywność i odwaga w działaniu są niezbędne. Mając to na uwadze jest mi przykro, kiedy z jednej strony lokalny dziennikarz, a z drugiej strony kłomnicki samorządowiec mieszają moje nazwisko w kłótnie i polityczne gierki, w korupcję polityczną, w zawodowe porażki i długi moich następców w kłomnickim samorządzie.

Jestem osobą, która ma swoje zdanie, potrafię docenić pewne działania aktualnych władz Gminy Kłomnice, ale potrafię również mieć zdanie odmienne, pokazywać błędy. Potrafię również, gdy przyjdzie na to czas, wziąć sprawy w swoje ręce i zapewnić sukces naszej Gminie.

Z wyrazami szacunku.
Andrzej Perliński

 7 odpowiedzi na “Ruszyła kampania wyborcza w gminie Kłomnice. Na razie na oświadczenia”

 1. a pisze:

  solidarna z psl rządzi gminą i to nie jest polityczna korupcja?

  8
  2
  • Golgota pisze:

   Śliwakowski z PSL, sekretarz Łara z PSL… wójt od Ziobry. To jest dopiero numer

   8
   2
   • Prawda pisze:

    Należy jeszcze wspomnieć, że po wyborach w 2014 ówcześni inni kandydaci, z SLD i PiS, zostali zatrudnieni w urzędzie gminy przez Pana Wójta, wówczas z PO..

    4
    1
   • 123 pisze:

    Co to za bzdury, że Wójt od Ziobry?Od pierwszych wyborow występuje z własnego komitetu. To, że w dzisiejszych warunkach politycznych potrafi rozmawiać z każdym to chyba atut a nie przygana. Samorząd to nie warszawka.

    1
    4
  • Mywy pisze:

   Haha, niech Perlinski wróci i znów do gminy trzeba będzie przychodzić z wypchanym portfelem.🤣

 2. 123 pisze:

  Nie był w PO. Specjalnie bzdury wypisujesz czy to tylko niewiedza?

  1
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *