zachmurzenie duże
17°
17°
sobota
Reklama
fot. UG Kłomnice
Przez źle napisane projekty, szkoły w gminie nie dostaną ponad 1 mln zł!
08 maja 2020 r. | 09:53
16

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego rozstrzygnął konkurs w ramach Osi Priorytetowej XI Wzmocnienie potencjału edukacyjnego, Działania 11.1 Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego, Poddziałania 11.1.4 Poprawa efektywności kształcenia ogólnego – konkurs (Obszary Strategicznej Interwencji – Obszary wiejskie).

W konkursie tym wystartowała gmina Kłomnice, która starała się o dotacje na dwa projekty. Niestety, przez źle napisane projekty, gmina pieniędzy nie otrzyma!

Chodzi o projekty pn. "Naukowo zakręceni" na 461 251,29 zł i "Szkolna Akademia Rozwoju" 550 007,49 zł.

Niestety, nie znam szczegółów dotyczących tych projektów.

PAWEŁ GĄSIORSKI16 odpowiedzi na “Przez źle napisane projekty, szkoły w gminie nie dostaną ponad 1 mln zł!”

 1. GG pisze:

  wiwat juszczyk

  14
  2
 2. Ones pisze:

  Wszyscy wstają i biją brawa dla Wójta ?????

  8
  1
  • Znawca pisze:

   Przecież to nie wójta wina , tylko osoby która pisze projekty , A wójt nie ma obowiązku ich sprawdzać

   5
   6
   • Mieszkaniec pisze:

    Oczywiście, że jest to wina wójta. On jest jednostką nadzorującą pracowników. Skoro zatrudnia niekompetentne osoby, które nie potrafią dobrze napisać projektu to najwyższa pora, aby zaczął wyciągać konsekwencje w stosunku to osoby, która projekt napisała i w stosunku do kierownika który ma nadzór nad tym pracownikiem.

  • Mieszkaniec gminy pisze:

   Należałoby rozważyć czy faktycznie nasza Gmina utraciła 1 000 000 złotych w związku z czyimś niedopełnieniem obowiązków. Określenie błąd przy takich kwotach jest zbyt subtelne. Wydaje mi się, że racjonalnym byłoby rozważenie przez Pana Wójta/Przewodniczącego Rady Gminy skierowania tej sprawy do organów ścigania, które wskażą czy ten “błąd”  nie jest czasem przestępstwem. Czytając taki tytuł budzą się w człowieku myśli, że w Naszej Gminie jest jakiś problem. Być może personalny, być może brak kompetencji, ale skoro są takie sytuacje to jakiś jest. W normalnej firmie zarządzono by audyt i w oparciu o wyniki tego audytu, jakieś DZIAŁANIA. Skoro mleko się rozlało to ktoś ponosi za to odpowiedzalność. Ja nie chcę czytać już takich tytułów i wolę takie o uzyskanych środkach, na nawet błache rzeczy. W Gminie Mstów przez cały czas widać inwestycje, może warto pogłębić współpracę z tą gminą lub inną, gdzie widać kompetencje po uzyskanych środkach i wykorzystać doświadczenie innych, moze zaowocowałoby to korzyściami dla obu gmin. I z innej beczki przy naszej Gminie jest jeszcze ten moloch, gdzie był komisariat. Widząc jakie zaplecze budynków jest przy samym budynku, gdzie podejmowane są kluczowe dla Gminy decyzje i są osoby, ktore budzą respekt u podwładnych, aż dziw mnie bierze, że osoby, które chcą załatwić sprawę w takiej instytucji jak GOPS muszą jechać kilka kilometrów do miejscowości Zdrowa (musiałem jechać do tej instytucji i byłem badzo zaskoczony jej lokalizacją).

   4
   2
 3. Gość pisze:

  Hahaha wyszła prawdziwa inteligencja tych co pisali ten projekt ?

 4. Poszukiwacz pisze:

  Faktem jest że szkoda tego miliona. Ale często dostają kasę pisowskie gminy. Czy ta taka jest?

  5
  3
 5. Klomniczanin pisze:

  Gmina pozyskała ostatnio 70 000 zł na komputery dla dzieci. Dostali ponad 3 000 000 zł na pasternik i około 300 000 zł na projekt w konarach.
  Ludzie raz się dostaje a raz nie. Na Facebooku jest komentarz który to idealnie obrazuje. A tytuły zawsze będzie Pan pisać takie żeby wietrzyć sensację? W gminie obok dostali to napisał pan że mało bo złożyli kilka a dostali na jeden projekt.
  A wam w pracy wszystko wychodzi?????

  1
  3
 6. Leoś pisze:

  Jest w gminie specjalny dział promocji,który miał się zajmować pozyskiwaniem środków poprzez pisanie dobrych projektów ale po co jak nikt tego nie egzekwuje.Sam kierownik promocji woli rozwijać się w tematach obrażania mieszkańców w czym jest dobry manifestując swoją arogancję a po co pozyskiwać fundusze a nuż coś gmina dostanie i trzeba będzie realizować będą urzędnicy mieć robotę a tak sobie cichutko siedzą na ciepłych posadkach biorą niezłe pensyjki a czas kadencji sobie spokojnie biegnie do wyborów bezstresowo.Wójt milczy ewentualnie bąknie,że spłaca kredyty za poprzednika co słyszymy od prawie 6 lat, a milczy na temat kredytów,które sam zaciąga i dalej zadłuża gminę.Jednak coś rośnie-nowe etaty urzędnicze.

 7. Obiektywny5 pisze:

  Nóż pisze się przez ó nieuki!
  I taki człowiek ma rozliczać kogokolwiek. Ty nawet nie zrozumiesz co to jest projekt a gdzie mowa o realizacji albo o przebiegu konkursu! Wróć do podstawówki!

  1
  4
 8. Leoś pisze:

  Obiektywny widać,że masz bardzo słaby zasób słów,gdyż nie znasz nawet definicji”nuż”. Chyba skończyłeś edukację na poziomie wczesnoszkolnym tzn: I-III. Pseudoznawca pisania projektów i ich realizacji. Oj żałośni są tacy mieszkańcy tej gminy jak ty.

  2
  2
  • Pikas pisze:

   Żałośni to są hejrerzy z tej gminy! I z innych też! Dla was co kolwiek by nie zrobić to źle. Ile w was jadu! Szok.
   Mam nadzieję że te osoby o których jest “artykuł” nie czytają tego a jeśli już to mam nadzieję że pocierają sobie nim tyłki!?

   1
   3
   • Kucharka pisze:

    Zaraz zaraz napisałeś ” Podcieraja sobie tylki”
    O! To bardzo znajome.Nie umiem sobie tylko przypomnieć kto w podobnym tonie obrażał mieszkańców gminy……?

    3
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *