zachmurzenie duże
sobota
Reklama
Policjanci z Komisariatu Policji w Kłomnicach uczcili pamięć zmarłego kolegi
23 listopada 2023 r. | 12:03
0

Przedstawiciele Komisariatu Policji w Kłomnicach uczcili pamięć zmarłego kolegi. Policjanci zapalili znicz na grobie st. post. Tomasza Trejty, który 10 lat temu zginął w wypadku samochodowym podczas służby. Policjanci uczcili jego pamięć minutą ciszy.

Służbę w policji rozpoczął 17 lipca 2012 r. na stanowisku kursanta Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kłomnicach Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Ukończył szkolenie zawodowe podstawowe w Szkole Policji w Katowicach. Następnie pełnił obowiązki policjanta samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie. Od 1 października 2013 r. policjant zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Kłomnicach.

21 listopada 2013 r. pełnił służbę w patrolu zmotoryzowanym wraz z drugim funkcjonariuszem. Około godziny 12.25 policjanci oczekiwali na wjazd na skrzyżowanie drogi krajowej DK-1 z drogą do miejscowości Grabowa. W stojący prawidłowo oznakowany radiowóz marki Fiat Palio Weekend uderzył volkswagen passat, który jechał z nadmierną prędkością lewym pasem w kierunku Częstochowy. Kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, gwałtownie hamował, po czym zjechał na prawą stronę drogi i uderzył w radiowóz. Starszy posterunkowy Tomasz Trejta, który był kierowcą radiowozu, poniósł śmierć na miejscu. Drugi policjant, siedzący obok na miejscu pasażera, doznał ciężkich obrażeń. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *