zachmurzenie duże
30°
30°
piątek
Reklama
UG Kłomnice
Ograniczona ilość maseczek dla niektórych mieszkańców
16 kwietnia 2020 r. | 12:20
16

Urząd Gminy Kłomnice poinformował, że w związku z wprowadzeniem przez Ministra Zdrowia nowych obostrzeń dotyczących stanu epidemii przewidującymi konieczność zakrywania ust i nosa zostały zakupione maseczki dla mieszkańców Gminy Kłomnice.

Maseczki można odebrać w Urzędzie Gminy w punkcie informacyjnym (parter). Ilość maseczek jest ograniczona.16 odpowiedzi na “Ograniczona ilość maseczek dla niektórych mieszkańców”

 1. Kolmok pisze:

  W większości Gmin jest 1na domownika,w Klomnicaxh kupili parę i ludzie mają się cieszyć, ale to i tak coś bo w Gminie Kruszyna cisza, mógłby Pan tam coś opisać może ruszy Pani Wójt z inicjatywą.

  • NoOla pisze:

   A da się mieć nieograniczoną? Zawsze Pan hejtujesz, zawsze tak żeby wyglądało że jest źle. Gdyby nie było to wpis że nie ma a jak są to że mało.
   Ta stronka jest gorsza niż pudelek.pl.
   Brawo Urząd Gminy Kłomnice! Nie przejmujcie się tymi wpisami!

   1
   10
 2. Strażak pisze:

  A może wkońcu napisze ktoś o ochotniczych strażach pożarnych nikt nam nie płaci chyba jako jedynym w powiecie narażamy swoje zdrowie dlaczego gmina nie płaci ochotnika to my narażamy swoje zdrowie dla was !!!

  3
  3
  • Marek pisze:

   Bez przesady, chcesz zarabiać w straży idź do PSP, jeśli zgodziiles się na bycie strażakiem ochotnikiem to powinieneś wiedzieć z czym się to wiąże, boisz się nie jedz do pożaru, znajdą się tacy dla których ratowanie ludzi jest cenniejsze niż czekanie na kasę z Gminy

   9
   3
  • K. pisze:

   Zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej z dnia 24 sierpnia 1991 roku członek Ochotniczej Straży Pożarnej, który uczestniczył w działaniu ratowniczym lub szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub gminę, otrzymuje ekwiwalent pieniężny za każdą godzinę udziału w akcji ratowniczej lub szkoleniu – wysokość ekwiwalentu ustala gmina – górną granicą jest wysokość 1/175 przeciętnego, miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski” na podstawie art. 20 pkt 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
   Jak jest to w Gminie Kłomnice rozwiązane zapytaj Wójta – ma obowiązek udzielić Ci odpowiedzi. Ewentualnie zapytaj swojego Prezesa Zarządu stowarzyszenia lub skarbnika. A może za Twój udział w akcjach /i Twoich kolegów/ pieniądze są na koncie stowarzyszenia albo na koncie Prezesa?

 3. Leoś pisze:

  chwalą się ilością 2500 sztuk maseczek na 14000 mieszkańców,można zminusować o dzieci to tak kropla w morzu.Gmina Dąbrowa Zielona dostarczyła każdemu mieszkańcowi do skrzynki pocztowej.Zamiast wydawać na Gazetę Kłomnicką w której nic nie ma wszystko suchary,mamy po Wielkanocy a Gmina karmi nas jeszcze artykułami o Bożym Narodzeniem. wszystko woda po kisielu.Skarbnik próbuje coś opowiedzieć o finansach ale suche liczby bez opisówki zadań,najlepiej wracać do pożyczek Zającowych aby zatuszować swoje kredyty,zadłużenie wcale się nie zmniejsza aby coś spłacić bierze si ę kolejne najsmutniejsze to jest to że nie widać konkretnych inwestycji przyjmuje się nowe twarze do urzędu i jednostek i rozdaje pieniądze.Żadnych konkretów co się robi jak zamknął się budżet za rok 2019 co zrobiono, trochę o zatrudnieniu,trochę statystyki demograficznej,.Jak wydawać na taki beznadziejny biuletyn to lepiej dokupić maseczki i rękawiczki.

  8
  1
  • NoOla pisze:

   Ale jednak Pan czyta, czyli warto. Osobiście uważam że gazeta jest potrzebna. A dodatkowo jest najładniejsza w okolicy. Widzieliście tą z Mykanowa? Czarne i niewyraźne zdjęcia. Tekst od sasa do lasa. A u nas jest na prawdę fajnie. A tym co się nie podoba polecam pismo do wójta a nie anonimowo tutaj na pudelku pewnego pana.

   2
   5
   • Baba Jaga pisze:

    Masz Ola rację, Kłomnicka gazetka, wydawana za pieniądze podatnika, jest najładniejsza, bo są kolorowe zdjęcia.I tyle w temacie.:D
    Idąc tokiem rozumowania pewnego “urzędnika-polityka”, taką gazetką usiłuje się “podetrzeć” intelekt wyborców?

    5
    1
    • NoOla pisze:

     W gazecie nie ma nic politycznego. Chyba że wycieczka nauczycieli do Hiszpanii w ramach projektu. Albo wydarzenia u Seniorów z terenu gminy, może oni są polityczni… Albo te podziemia pod kościołem w Kłomnicach chcą być prezydentem?
     Ludzie weźcie zacznijcie sami myśleć. W każdej gminie jest gazeta. W każdej są lokalne informacje. W każdej gminie są osoby od promocji i rozwoju, jeśli chcecie zawsze możecie przyjść na sesję rady gminy i swój pomysł przedstawić radzie. A może ktoś był?
     Wejdźcie na prawdziwe strony urzędów a nie te takie jak ta i zobaczcie co się u nich robi a co u nas. Zacznijcie sami szukać informacji. Jest teraz dużo czasu wolnego to szukajcie i miejsce własne zdanie.

     2
     3
     • Kaznodzieja pisze:

      A, jakie to są te prawdziwe strony urzedow?
      .Te subiektywne podane informacje gloryfikujace urzednikow?
      Sam juz nie wiem czy już mam z tego powodu wiwatowac czy jeszcze zaczekać ?

 4. Leoś pisze:

  Wolę taka Gazetę jak w Mykanowie/ i nie tylko w tej gminie/ bo chociaż można się dużo dowiedzieć bieżących informacji a nie to co u nas żadnych konkretów z działalności urzędu i wójta,Co robią szkoły to mogą umieścić w swoich biuletynach czy na swoich stronach.A u nas 80 % gazety to oświata,żeby odwrócić czytelnika od ważnych dla nas spraw. Dlaczego nie podano w gazecie jak podrożała woda,jak podrosły podatki lokalne ile kosztuje nas CIS,świetlice dla seniorów z obslugą, wiadomo to tematy niewygodne dla władzy.Z ładnej miski się nie najesz cóż z tego,że kolorowa co tylko podraża koszty wydawania .

 5. Kaznodzieja pisze:

  Nie podają prawdziwych informacji z bardzo prostego powodu.Takie rzetelne informacje osłabiają tzw wizerunek władz gminy oraz urzędników. Podają, co chcą, aby odwracać uwagę od ważnych kwestii.
  Mieszkaniec ma się cieszyć, ze w gminnych rowach płynie miód i mleko.A ludziom żyje się dostatnie.

 6. Henio pisze:

  Gdyby zlikwidowac komórkę , w której pracuje pan Worwag – na maseczki spokojnie wystarczyłoby kasy.

  8
  2
  • Obiektywny pisze:

   Żaden samorząd w Polsce nie ma obowiązku kupna maseczek! Żaden, ani jeden. To dobra wola władzy tej czy innej w okolicy czy gdzie indziej w naszym kraju. Może ktoś z was odda swoją pensje!? Moze lepiej nie płacicie podatków tylko maseczki kupcie?

   1
   1
   • K. pisze:

    Racja. Ale kupuje się wszystkim mieszkańcom, przynajmniej dorosłym albo wcale!
    Poza tym czy maseczki kupiono ze środków budżetu gminy /m.in. z podatków od mieszkańców/ czy z zebranych w ramach akcji DAROWIZN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *