zachmurzenie małe
11°
11°
sobota
Reklama
Odpowiedź wójta na zarzuty rzecznika dyscypliny finansów + oświadczenie
02 grudnia 2019 r. | 13:19
2

Na skrzynkę redakcyjną dotarło dziś pismo Wójta Piotra Juszczyka w związku z publikacją w piątek zarządzenia Rzecznika Dyscypliny Finansów, który wydał zarządzenie w sprawie ujawnionych okoliczności wskazujących na naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez Wójta Piotra Juszczyka.

Według przesłanych informacji przez Wójta, gmina wysłała do rzecznika pismo informujące o przeprowadzonych audytach wraz z umową.

Poniżej oświadczenie Wójta w tej sprawie oraz przesłane pismo.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Oświadczenie

W związku z pojawieniem się na alternatywnej stronie facebook Gminy Kłomnice, jak również na stronie www.wklomnicach.pl, nie prowadzonej przez pracowników urzędu, a będących Pańską własnością, informacji o rzekomym zaniechaniu audytu wewnętrznego w latach 2017 – 2019 informuję, iż wiadomość ta jest nieprawdziwa. Stosowne wyjaśnienia zostały przesłane pismem z dnia 2 października 2019 roku do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, które niniejszym załączam.

Jednocześnie podanie przez Pana nieprawdziwych i niesprawdzonych informacji we wspomnianym funpage-u i stronie www, stawia mnie, jak i kierowany przeze mnie urząd w negatywnym świetle. Oprócz zwyczajowego naruszenia dobrego obyczaju, podawanie fałszywych wiadomości na mój temat i mojej działalności jest manipulacją faktami mającą na celu wprowadzenie w błąd mieszkańców gminy Kłomnice. Tym samym wzywam Pana do zamieszczenia sprostowania i przeprosin w terminie trzech dni pod rygorem podjęcia stosownych kroków przewidzianych prawem za publikowanie nieprawdziwych i niesprawdzonych informacji.

Piotr Juszczyk
Wójt Gminy Kłomnice2 odpowiedzi na “Odpowiedź wójta na zarzuty rzecznika dyscypliny finansów + oświadczenie”

  1. pytanie pisze:

    juszczyk co w piśmie tego rzecznik jest nie prawdziwe ?

    7
    2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *