zachmurzenie duże
17°
17°
sobota
Reklama
Mieszkańcy gminy Kłomnice nie wsparli “pisowskiego projektu”
12 listopada 2020 r. | 12:16
8

Podobnie jak w gminie Mstów, mieszkańcy gminy Kłomnice, która należy do najbardziej "pisowskich" gmin powiatu częstochowskiego, nie spełniła wymogów w postaci zebrania 100. głosów w rządowym projekcie "Pod biało-czerwoną" i na dziś nie otrzyma "darmowego" masztu i flagi.

W całym powiecie wymaganą liczbę głosów zebrało tylko osiem gmin: Przyrów, Lelów, Blachownia, Koniecpol, Kamienica Polska, Starcza, Janów i Olsztyn. I to one otrzymają "darmowy" maszt i flagę.

Głosy można było oddawać do 11 listopada, ale z uwagi na niską frekwencję głosowanie przedłużono do końca roku.

W gminie Kłomnice oddano zaledwie 22. głosy. Gorzej wypadły tylko trzy gminy w powiecie.

Najwięcej głosów oddano w gminie Przyrów (276), najmniej w gminie Kruszyna (trzy).

Głosy poparcia składane są elektronicznie poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie: https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Głos poparcia może być złożony przez osobę fizyczną, posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych.

Zgodnie z regulaminem w ankiecie podaje się następujące dane: imię i nazwisko, województwo, miejscowość i adres e-mail.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “Mieszkańcy gminy Kłomnice nie wsparli “pisowskiego projektu””

 1. Gerwazy pisze:

  To obrazuje przepływ informacji między gminą ( urzędem urzędnikami ) a mieszkańcami . Tablice informacyjne przy drodze już nie wystarczą w obecnych czasach . Piszę to tylko dla tego że jestem mieszkańcem onej gminy i pierwszy raz czytam że jest pro pisowska ale tego mogłem się domyślić, zaś o projekcje Pod Biało Czerwoną przeczytałem pierwszy raz . To jak mieszkańcy mają oddać głos skoro o tym nie wiedzą . Choć mogę być w błędzie i wszyscy wiedzieli i nie chcieli .

  25
  1
 2. Widz pisze:

  Ano ,przecież z naszej gminy mamy jedyną Panią poseł .
  Właśnie z PIS-u.
  To powinno zobowiązywać!
  A tu klops……

  15
 3. Ika pisze:

  Jestem mieszkańcem tej gminy i pierwszy raz słyszę o tym głosowaniu. Całkowity brak komunikacji z mieszkańcami to porażka władz.

  18
  2
 4. Lolek pisze:

  Jak mozna glosowac (niewazne kto z jakiego ugrupowania uwazam fajna inicjatywa)jak nikt tego nie zapromowal ,poinformowal.Gdzie komórka urzedu pod nazwaDzial promocji.?!Czytając o programie mozna sie dowiedzieć ze dla 3 najlepiej glosujacych gimnin sam Morawiecki by nas zaszczycił .To by byla promocja naszej gmniny?!A gdzie pani poseł?

  21
  1
 5. K. pisze:

  “Pod biało-czerwoną” to super akcja. Nie ma znaczenia kto ją ogłosił. Głosować powinien każdy mieszkaniec bez względu na poglądy. Szkoda, że na wszystkich trzech stronach informacyjnych Gminy Kłomnice nie było informacji! Czy gmina jest “pisowską”? Wg jakich kryteriów? Może głosowań w kilku ostatnich wyborach /ogólnokrajowych/ – TAK. Ale wg wyborów samorządowych – NIE. Wybraliśmy przecież do organów samorządowych wszystkich szczebli opcję – PO, LEWICA, PSL. Może to tłumaczy brak informacji w gminie, szkołach, sołectwach. A Polska była, jest i będzie tylko jedna!

  5
  1
 6. K. pisze:

  Jest jednak inna dziwna sprawa. W Gminie jest koło PiS czy też może raczej Komitet Wyborczy PiS. Nie byli członkowie i sympatycy w stanie zebrać wraz z rodzinami 100 głosów? Jednak na stronie Komitetu informacji o akcji również brak!

  6
  1
 7. K. pisze:

  Już tylko pięć gmin nie osiągnęło minimum 100 głosów. W Gminie Kłomnice nawet Pani poseł Burzyńska nie potrafi przekonać strażaków z Pacierzowa i ich rodzin, a przecież bez niej nie mieli by w tym roku nowego pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *