zachmurzenie duże
13°
13°
wtorek
Reklama
Mieszkaniec gminy Kłomnice groził bratu śmiercią. Trafił do aresztu
19 października 2022 r. | 11:30
0

Policjanci z Kłomnic zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Kłomnice, który w niedzielę groził swojemu bratu pozbawieniem życia. Policjanci znaleźli przy nim prawie 20 przedmiotów przypominających broń, łuk, strzały, kuszę, bagnety i prawie 300 sztuk amunicji. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

W niedzielę do komisariatu w Kłomnicach zgłosił się 40-latek, który zawiadomił, że jego 39-letni brat groził, że go zabije. Do zdarzenia miało dojść po tym, jak 40-latek zażartował z brata. Ten miał wyjść z domu i po chwili wrócić z przedmiotem przypominającym broń. Policjanci z Kłomnic, którzy pojechali do miejsca zamieszkania 39-latka dokonali przeszukania domu i całej posesji. W jednym z pomieszczeń gospodarczych znaleźli 7 sztuk przedmiotów przypominających broń długą, 11 przypominających broń krótką, kuszę, łuk, kilka bagnetów, kilka grotów do strzał, ponad 120 pocisków bez łusek i prawie 300 sztuk różnego rodzaju amunicji.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie przedmioty, przesłuchali pokrzywdzonego i rozpytali świadków. Ustalili, że kilka miesięcy temu mężczyzna groził też drugiemu bratu, celując w niego strzałą z łuku. Broń i amunicję zabezpieczono do badań przez biegłego. Sąd, na wniosek częstochowskiej prokuratury zdecydował, że kolejne 2 miesiące 39-letni mieszkaniec gminy Kłomnice spędzi teraz w areszcie tymczasowym. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *