zachmurzenie duże
czwartek
Reklama
List do redakcji: Kulisy powoływania Kierownika Centrum Integracji Społecznej w Kłomnicach
20 marca 2020 r. | 12:11
14

Jeden z mieszkańców przesłał do mnie list na skrzynkę redakcyjną, w której wyjaśnia kulisy powoływania Kierownika Centrum Integracji Społecznej w Kłomnicach.

Czy tak jest naprawdę? Tego nie wiem, ale robi się ciekawie...

PAWEŁ GĄSIORSKI

Troska władz gmin Kłomnice o ciepłe posadki dla siebie...

Wójt Gminy ogłosił nabór na stanowisko kierownika zakładu budżetowego CIS. Jakie są kulisy?

Już wszyscy dziś wiedzą, że kierownikiem musi zostać obecna sekretarz gminy, która z końcem marca odchodzi na emeryturę ze stanowiska sekretarza.

Już wcześniej poczyniono w tym kierunku intensywne kroki - jeszcze ówczesny kierownik CIS zatrudnił ją na 1/6 etatu w CIS jako inspektora reintegracji zawodowej / warto by się zastanowić jak wypełnia obowiązki 1/6 etatu przy zatrudnieniu na cały etat jako sekretarz, gdyż CIS też pracuje w systemie 8 godzin czyli tak samo jak urząd/.

Następnie Wójt: ZARZĄDZENIE NR 18/2020 Wójta Gminy Kłomnice z dnia 10 lutego 2020 roku w sprawie powierzenia obowiązków Kierownika Centrum Integracji Społecznej w Kłomnicach

Na podstawie art. 30 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2019r. poz. 506 ze zm.) zarządza się, co następuje:
§ 1. Powierza się Pani Barbarze Mizera – Inspektorowi reintegracji zawodowej – pełnienie obowiązków Kierownika Centrum Integracji Społecznej w Kłomnicach na czas określony tj. do czasu rozstrzygnięcia naboru na to stanowisko.
§ 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Natomiast obecnie:
Zarządzenie 37/2020 Wójta Gminy Kłomnice z dnia 10 marca 2020 roku
w sprawie powołania komisji rekrutacyjnej w celu przeprowadzenia naboru na stanowisko Kierownika Samorządowego Zakładu Budżetowego Centrum Integracji Społecznej w Kłomnicach.
Załącznik Nr.1 do Zarządzenia Nr 37/2020 Wójta Gminy Kłomnice z dnia 10.03.2020r.

WÓJT GMINY KŁOMNICE
ogłasza nabór na wolne stanowisko Kierownika w Samorządowym Zakładzie Budżetowym Centrum Integracji Społecznej w Kłomnicach

Co jest bardzo ciekawe brak zarządzenie wójta o naborze jest zarządzenie 37/2020, ale w sprawie powołania komisji rekrutacyjnej i załącznik do tego zarządzenia o powołaniu komisji stanowi ogłoszenie o naborze, sprytnie ukryte bo jednak mało obywateli zagląda szczegółowo do treści raczej skupiają się na tytułach zarządzeń.

Reasumując należy zauważyć, że pensja Sekretarza w roku 2018 wyniosła 8500 co wynika z oświadczenia majątkowego za rok 2018, mamy jeszcze rok 2019 i trwający 2020 a z tego co powszechnie wiadomo też były znaczne podwyżki,to nietrudno sobie wyobrazić jaka jest obecnie jej pensja i jak będzie z tego tytułu emerytura.

Teraz szykuje się dla tej osoby ciepłą posadkę o pensji miesięcznej co najmniej 7800 bo taką miał ówczesny kierownik 2018 \wg.oświadczenia majątkowego/ i znów biorąc pod uwagę podwyżki w 2019 i 2020 możemy sobie wyobrazić aktualną pensję.

Czy wójt nie ma wyrzutów sumienia prowadząc tak co najmniej stronniczą działalność?

Co slychać i widać gmina boryka się z brakiem finansów, zaciąga nowe kredyty a z drugiej strony prowadzi się rozdawnictwo. Może lepiej przeprowadzić ten konkurs zgodnie z literą prawa i zapewnić stanowisko pracy osobie bardziej tego potrzebującej a nie emerytowi. 

Mieszkaniec gminy14 odpowiedzi na “List do redakcji: Kulisy powoływania Kierownika Centrum Integracji Społecznej w Kłomnicach”

 1. D. pisze:

  W urzędzie pracuje kilka osób spokrewnionych z Wójtem, są osoby, które zdobyły tam pracę “po znajomości”. Ja takie działania nazywam krótko- kolesiostwo.

  32
  2
 2. Aśka pisze:

  Wszystko dzięki piotrusiowi i spokrewnionych znajomych

  9
  1
  • D. pisze:

   To nieuczciwe wg mnie i budzące kontrowersje. Istnieje prawdopodobieństwo, że osoba z bliskiego środowiska władzy zna wcześniej pytania, które zadawane są na konkursach. Chodzi o etykę i zasadę. Jeżeli rzeczywiście ktoś ma wiedzę i kompetencję, to powinien próbować w innych instytucjach żeby nie narażać nikogo na posądzenie o nepotyzm.

   5
   1
 3. marian pisze:

  a to juz znajomi lub spokrewnieni Wojta nie maja prawa pracowac w U.G.

  3
  8
 4. Mieszkaniec gminy pisze:

  Władza, a cóż my możem na przeciw chłystkom.

 5. Lals pisze:

  Ludzie co WY mówicie?! W takich społecznościach jak gmina każdy każdego zna! Wiele osób jest ze sobą spokrewniona!!!!! Gdyby patrzeć tylko na brak pokrewieństwa w urzędzie musieliby pracować ludzie z daleka! I to też byłoby źle! Weźcie spójrzcie w lustro i zastanowicie się czy pani z działu będąca sąsiadka nie popchla czegoś szybciej? Ale wtedy znajomości nie przeszkadzają!!!!
  A inna sprawa jest taka że gdyby ktokolwiek źle pracował to nie utrzymałby się na swoim stanowisku. List do redakcji… Dobre sobie? Nie wierzę że jest, czemu nie ma zarzutu ekranu?
  KPINA! ZASTANOWICIE SIĘ LUDZIE CO ROBICIE BO KORONAWIRUS DOOKOŁA, ZAJMIJCIE SIĘ TYM CO TERAZ NA PRAWDE WARTE!!!!

  5
  8
  • D. pisze:

   Bez przesady. Osobiście uważam że to nieetyczne zatrudniać w państwowych jednostkach najbliższej rodziny. Druga sprawa, co mają w głowach ci, którzy proszą o pracę swojego wujka, brata czy tam dziadka albo babkę itp. Zero ambicji żeby spróbować znalezc pracę dzięki wlasnym umiejetnosciom, zaangazowaniu a nie protekcji. Mam brata ktory prowadzi wlasny biznes i nigdy nie prosilem go o zatrudnienie. Pracuję i zarabiam tylko dzięli sobie i swojej wiedzy i z tego jestem dumny.

   8
   2
 6. mieszkaniec GMINY KŁOMNICE pisze:

  naprawdę już nie macie o czym pisać ? a może Pan REDAKTOR część swoich tantiemów z reklam na stronach w każdej gminie przekaże na KORONAVIRUS ? To byłby GEST 🙂

  4
  6
 7. Anna pisze:

  Zaraz się okaże, że Pani Lara zostanie Sekretarzem żeby mogła ogłosić konkurs na kierownika Cis , a Pani Mizera go wygra. Nikt bez znajomości się tam nie dostaje już dwa razy startowałam i nici.

  9
  4
  • Obserwator pisze:

   Anka Ty się po prostu nie nadajesz! Jesteś najbardziej konfliktową osobą jaką znam! Zamiast ludzi mobbingować to zacznij czytać te książki- sama wiesz jakie, może najlepiej o samokontroli, albo jak opanować gniew i chore ambicje?

   4
   4
 8. Mieszkaniec pisze:

  Może wójt ustosunkuje się do tematu w jaki sposób i w jakich godzinach Pani sekretarz wypełnia obowiązki kierownika CIS? W przypadku braku odzewu ze strony wójta, Panie Redaktorze, prośba do Pana, aby Pan postarał się wyjaśnić ten temat.

  6
  2
 9. K. pisze:

  Warto posłuchać nagrania z XVII Sesji RGm od 1:50:41 do 1:54:55, a szczególnie od 1:54:15. Jest tam o 1/6 – “… z doskoku … zarządzać …”! Czy to nie bezczelność i śmiech w twarz mieszkańców, tworzących przecież Gminę Kłomnice? Bez mieszkańców gminy nie ma!

  6
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *