zachmurzenie duże
sobota
Reklama
Kolejne nielegalne automaty do gier w Kłomnicach
24 lutego 2021 r. | 11:16
0

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier w Kłomnicach. Po raz kolejny w tych samych dwóch salonach gier właściciel w miejsce uprzednio zabezpieczonych wstawił nowe. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi kara do 3 lat więzienia.

Policjanci po raz kolejny weszli do dwóch salonów gier w Kłomnicach i po raz kolejny ujawnili nielegalny biznes. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej 18 lutego zabezpieczyli 6 automatów. Przeprowadzony przez KAS eksperyment procesowy wykazał, że gry zainstalowane na tych urządzeniach mają charakter losowy, co stanowi naruszenie obowiązujących przepisów.

Zgodnie z ustawą hazardową, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się zarówno właściciele automatów, jak i właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *