zachmurzenie małe
18°
18°
sobota
Reklama
Gmina zakupiła alkomat dla Komisariatu Policji w Kłomnicach
09 września 2022 r. | 14:04
0

Policjanci z Kłomnic otrzymali nowoczesny sprzęt służący do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Zakup urządzenia był możliwy dzięki środkom przekazanym przez gminę Kłomnice. Alkomat działa na zasadzie analizy próbki wydychanego powietrza i pozwala szybko sprawdzić trzeźwość kierującego co znacznie pozwala zwiększyć efektywność działań policjantów w walce z nietrzeźwymi uczestnikami ruchu drogowego.

2 września 2022 roku odbyło się przekazanie dla Komisariatu Policji w Kłomnicach urządzenia do szybkiego przesiewowego badania stanu trzeźwości typu Alcoblow. Jest to bezustnikowy miernik wykorzystywany do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Aby wykonać wstępne badanie alkomat nie wymaga kontaktu z kontrolowanym kierującym. Pozytywny wynik badania sygnalizowany jest za pomocą czerwonej diody. W takim przypadku wykonywane jest kolejne badanie za pomocą alkomatu z ustnikiem. Dzięki Alcoblow badanie trwa jedynie kilka sekund, a kierowcy nie będą musieli z niecierpliwością czekać na jego wynik. Pozyskany przez stróżów prawa nowoczesny sprzęt pozwoli jeszcze skuteczniej eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Nowoczesny sprzęt zakupiony został przez Urząd Gminy w Kłomnicach, dzięki przychylnej decyzji radnych i włodarzy. Oficjalnego przekazania urządzenia dokonali Wójt Gminy w Kłomnicach Pan Piotr Juszczyk oraz Sekretarz Urzędu Gminy w Kłomnicach Pani Bożena Lara. Zostało ono przekazane na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Kłomnicach nadkomisarza Krzysztofa Trzaskacza oraz Kierownika Ogniwa Prewencji aspiranta sztabowego Radosława Kota. Zakup alkomatu był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kłomnicach. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *