zachmurzenie duże
10°
10°
czwartek
Reklama
UG Kłomnice
“Fachowcy” z gminy na spotkaniu w starostwie w sprawie komunikacji gminnej
16 lutego 2023 r. | 12:37
1

Wójt Piotr Juszczyk oraz sekretarz Bożena Lara wzięli udział w spotkaniu, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Częstochowie. Jego tematem zasadniczym była przyszłość zbiorowej komunikacji publicznej na obszarze powiatu częstochowskiego.

Obecnie przez naszą gminę przebiegają trzy linie powiatowe.

To autobusy linii numer:

- 121 kursujący na trasie z Częstochowy (Dworzec PKP) do miejscowości Garnek, przez Rędziny, Rudniki, Michałów Rudnicki, Chorzenice, Nieznanice, Zdrową, Kłomnice, Bartkowice, Konary, Pacierzów i Karczewice;

- 122 kursujący z Częstochowy (Dworzec PKP) do miejscowości Zawada, przez Rędziny, Rudniki, Michałów Rudnicki, Chorzenice, Witkowice, Kłomnice, Lipicze;

- 126 kursujący na trasie z Częstochowy (Dworzec PKP) do miejscowości Lipicze, przez Rędziny, Rudniki, Michałów Rudnicki, Chorzenice, Nieznanice, Zdrową, Kłomnice, Bartkowice, Konary, Pacierzów i Zawadę.

Tematem niedawnego spotkania była przyszłość zbiorowej komunikacji powiatowej. Zarząd powiatu przedstawił dotychczasowy model funkcjonowania przewozów, a także propozycje rozwiązań na najbliższą przyszłość. Jedną z nich jest powołanie do życia związku powiatowo-gminnego, który mógłby realizować zadania komunikacyjne.

Zarząd powiatu argumentował, że obecna siatka połączeń ma charakter komunikacji realizującej zarówno zadania własne powiatu, jak i gmin. /UG/Jedna odpowiedź do ““Fachowcy” z gminy na spotkaniu w starostwie w sprawie komunikacji gminnej”

  1. Wiosna pisze:

    To oznacza zrzutkę mieszkańców powiatu na 2-3 etaty pracownicze w takim Związku. Czy zatrudnią fachowców czy “swoich”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *