zachmurzenie duże
20°
20°
poniedziałek
Reklama
facebook.com/OSP-Kłomnice-1030146267166025/
Druhowie z OSP z gminy Kłomnice mają najniższy ekwiwalent pieniężny w regionie!
04 lipca 2022 r. | 12:17
4

Rada Gminy Kłomnice podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla strażaka ratownika OSP, z terenu Gminy Kłomnice, który uczestniczył w działaniu ratowniczym, akcji ratowniczej, szkoleniu lub ćwiczeniu.

Rada ustaliła stawki w wysokości 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę udziału w działaniu ratowniczym oraz 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę udziału w szkoleniu lub ćwiczeniu.

To najniższe stawki godzinowe w regionie.

Uchwała znajduje się TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Druhowie z OSP z gminy Kłomnice mają najniższy ekwiwalent pieniężny w regionie!”

 1. ja pisze:

  Najlepsze że to strażacy
  Tomasz Bartnik
  Stanisław Matuszczak
  Kazimierz Wilkoszewski
  Bartłomiej Żurek
  I nie obecny Józef Koza

 2. ja pisze:

  I jeszcze nieobecny Adam Derda

 3. B pisze:

  Jarosław Łapeta też strażak

 4. Wiosna pisze:

  Gratulacje dla radnych Gminy Kłomnice, wójta, gminnego inspektora, prezesów stowarzyszeń! Stawka 5 zł, wprowadzona już dawno, dawno temu, wcześniejszą uchwałą aż w 2008 roku, utrzymana. Czy Paniom/Panom znane są stawki ekwiwalentu, i to od wielu lat, ustalone w gminach w całej Polsce i wcale nie bogatszych od naszej? Brawo! Brawo! Brawo! A druhy z naszej gminy znają procedurę występowania z wnioskami o ekwiwalent? Czy druhy z naszej gminy złożyły/składają oświadczenia, że rezygnują z ekwiwalentu? Czy co roku w budżecie gminy jest jakaś pewna kwota zapisywana przez wójta na ewentualne wypłaty ekwiwalentu? Czy jakieś nieformalne ustalenia w sprawie ekwiwalentu, od wielu, wielu lat, “funkcjonują” między gminną władzą a prezesami stowarzyszeń osp?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *