zachmurzenie duże
17°
17°
środa
Reklama
fot. Gminne Schronisko dla Zwierząt w Jamrozowiźnie
Co dalej z Gminnym Schroniskiem dla Zwierząt w Jamrowiźnie?
16 marca 2022 r. | 12:00
0

Wójt Piotr Juszczyk nie chciał komentować zamieszania przy likwidacji Gminnego Schroniska dla Zwierząt w Jamrozowiźnie.

Juszczyk wydał w mediach społecznościowych tylko oświadczenie, które publikuję poniżej.

W związku z dużym zainteresowaniem działaniami Gminy Kłomnice dotyczącymi przyszłości Schroniska dla Zwierząt w Jamrozowiźnie oraz wieloma komentarzami publikowanymi w ostatnich dniach na funpage’u Gminy, pragnę w kilku słowach wyjaśnić i uporządkować aktualną sytuację schroniska.
Od wielu lat nasz samorząd, kierując się przede wszystkim dobrem bezpańskich zwierząt, szuka najlepszego rozwiązania dla jego funkcjonowania. Od pewnego czasu dyskutowana była opcja sprzedaży lub dzierżawy placówki podmiotowi, który statutowo zajmuje się pomocą zwierzętom. Temat był szeroko omawiany i konsultowany z wolontariuszami zaangażowanymi w pomoc naszemu schronisku, jak również z organizacjami prozwierzęcymi.
Zapewniam, że wszystkie działania Gminy mają na celu poprawę warunków bytowych zwierząt, dalekie jest nam generowanie oszczedności Ich kosztem.
Piotr Juszczyk
Wójt Gminy Kłomnice

Do oświadczenia odnieśli się w mediach społecznościowych wolontariusze schroniska.

W odniesieniu do oświadczenia Wójta Gminy Klomnice P. Piotra Juszczyka, które pojawiło się na oficjalnej stronie Gminy Klomnice informujemy o stanowisku wolontariuszy:
1. O niepewnym losie schroniska i wywozie psów do schroniska w Bełchatowie dowiedzieliśmy się 11 marca 2022r.
2. Pomysł na likwidacje schroniska pojawił się już około rok temu, lecz Wójt zapewniał nas, ze taka sytuacja nie będzie miała miejsca (co było udokumentowane na nagraniach posiadanych przez reportera TVN24)
3. Nie zgadzamy się na wywóz psów do schroniska bez wolontariatu, a takim jest schronisko w Bełchatowie!!! W tym schronisku przebywa obecnie 270 psów i jest 1 wybieg! Z naszymi psami byłoby ich ponad 300 co radykalnie zmniejsza ich szanse na adopcje
4. Od początku staliśmy na stanowisku żeby schronisko pozostało w rękach Gminy

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *