zachmurzenie duże
20°
20°
poniedziałek
Reklama
mat. wyborczy
Bożena Lara głosowała za podwyżkami diet dla siebie i swoich kolegów
07 grudnia 2021 r. | 12:36
4

Bożena Lara to sekretarz gminy oraz radna powiatu częstochowskiego. Od listopada 2018 roku jako radna, Lara złożyła łącznie dwie interpelacje w imieniu mieszkańców. Jako przewodnicząca komisji skarg, wniosków i petycji, Lara otrzymywała co miesiąc 2200 zł. Podczas ostatniej sesji odbyło się głosowanie w sprawie podwyżek dla wszystkich radnych powiatowych. Lara oczywiście głosowała za podwyżkami.

Od 1 sierpnia 2021 roku, z wyrównaniem w grudniu, Lara "za złożenie dwóch interpelacji miesięcznie" i za bycie radną powiatową (w tym przewodniczącą komisji), otrzyma miesięcznie 3200 zł.

Na 25. radnych, za podwyżkami głosowało 15. radnych (Całusińska Urszula, Dyner Grzegorz, Dziura Marianna, Goldsztajn Andrzej, Jaruga Adam, Jelonek Gwidon, Kasiura Henryk, Kosielak Monika, Kubat Andrzej, Lara Bożena, Miarzyński Jan, Morzyk Adam, Smela Krzysztof, Tekiela Joanna, Tomza Danuta), od głosu wstrzymało się dziewięcioro z nich (Chudzik Mieczysław, Janowski Maciej, Kapica Katarzyna, Knysak Robert, Łągiewka Elżbieta, Maciążka Magdalena, Markowski Adam, Palutek Ignacy, Wierzbińska Edyta).

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Bożena Lara głosowała za podwyżkami diet dla siebie i swoich kolegów”

 1. Bożena pisze:

  Nic nie robić i brać takie pieniądze!

 2. Ekologia pisze:

  Witam a kiedy będą dotacje do ekologi 3200zł bo jak narazie nic się nie dzieje. Wszystkie opały poszły do góry a ludzie nie mają kasy więc teraz się zacznie palenie śmieciami. Ludzie będą jezdzić do miasta pod bloki i zbierać plastiki szafy i itd. Nie dba się o ekologie tylko podnosi się opłaty więc kopciuchy będą działać pełną parą. Ja jestem eko od czasu jak tu mieszkam ale teraz będe wymieniał piec na opony dlatego że są za darmo. Skoro Hiszpania otworzyła wulkan i ekolodzy z tym nic nie robią to poco się starać zatrujmy wszystko jak leci i wykeczupujmy wszystkich bo segregacja musi być. Poza tym gminę powinni zamknąć bo nie ma z niej korzysci pożytku i pomocy. wszystkie sprawy się załatwia w miescie. Poza tym pani Bożenka jest bardzo fajną i miła osobą. Może nie na temat ale zawsze coś. I pamiętajcie ze żadne grabie nie grabą od siebie tyko do siebie.

  • Wiosna pisze:

   Ochrona środowiska w gminie naszej, w każdym obszarze, jest na łopatkach, na dnie a może i pod dnem. Nasze obie władze stoją na stanowisku najlepiej nic nie robić albo jak najmniej, pozorować coś robienie, nie narazić się większości mieszkańców, bo przecież co cztery lata a obecnie pięć są kolejne wybory! Dotacje? Zapomnieć należy, naszym władzom nie na sercu wspierać mieszkańców, nie potrafią nawet sięgnąć po 100% (takie też są) czy też 60% dotacje z NFOŚiGW np. na fotowoltaikę, bo twierdzą, że przecież jest program “czyste powietrze”. A śląską uchwałę antysmogową, na stronach internetowych gminy, opublikowano po przeszło 4 latach od jej uchwalenia, na miesiąc przed zakazem używania kotłów/pieców 10-letnich i starszych, tzw. kopciuchów! A co się dzieje to widać jak wieczorem wychyli się głowę z domu, chyba, że powietrze jest wznoszące. A widział ktoś przez te 4 lata przeszło, na tablicach w sołectwach, jakieś plakaty z ochrony środowiska? Lepiej wydać pieniądze na artykuły w powiecie.pl.

 3. Wiosna pisze:

  Przeciw podwyżkom nie był nikt, nawet z PiS. Wstrzymanie się to głos za podwyżkami. Z drugiej strony, gdyby Ci z zielonej koniczynki i pozostali wstrzymali się to byłyby podwyżki czy nie? I po trzecie można było więcej umiaru zachować z wysokością podwyżki! Bliżej minimum a nie maksimum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *