zachmurzenie duże
31°
31°
piątek
Reklama
Bezpieczna droga do szkoły w Nieznanicach
20 września 2022 r. | 10:54
0

Dzielnicowi z Kłomnic dbają o mieszkańców, regularnie spotykając się z nimi i przestrzegając przed zagrożeniami. W ubiegłym tygodniu spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami Nieznanic, by porozmawiać o bezpieczeństwie. Z mundurowymi był też Sznupek, z którym dzieci chętnie pozowały do zdjęć.

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego częstochowscy policjanci sprawdzali, czy droga do placówek oświatowych jest bezpieczna. Prowadzili lustrację oznakowania pionowego i poziomego dróg w obrębie szkół, a wszelkie ujawnione nieprawidłowości przekazywali zarządcom drogi. Wszystko po to, by każdy szczęśliwie mógł dotrzeć do szkoły i bezpiecznie wrócić do domu.

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi z Kłomnic – starszy aspirant Bogumił Trejtowicz i aspirant Andrzej Bogucki uczestniczyli w pikniku profilaktycznym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłomnicach. Rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach, jakie czyhają na drodze i uczyli podstawowych zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania w Nieznanicach mieli okazję zobaczyć z bliska policyjne radiowozy, nowe motocykle, a także porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie z maskotką Śląskiej Policji – Sznupkiem. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *