zachmurzenie duże
15°
15°
wtorek
Reklama
Bez niespodzianki. Skarga na kierownika CIS w Kłomnicach była bezzasadna
02 kwietnia 2021 r. | 12:53
8

Nie było niespodzianki podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kłomnice. Radni od wójta uznali skargę wniesioną przez Panią A.B. na działalność Kierownika Centrum Integracji Społecznej w Kłomnicach, po zapoznaniu się ze stanowiskiem Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Rada Gminy Kłomnice uznaje skargę w całości za bezzasadną.

Poniżej znajduje się uzasadnienie w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji odbyła w dniu 03.03.2021r. oraz 22.03.2021r., posiedzenia celem rozpatrzenia skargi we wskazanym zakresie, zapoznając się z zarzutami Pani A.B. oraz z wyjaśnieniami Kierownika Centrum Integracji Społecznej oraz analizując akta sprawy.

Skarżąca w dniu 25.01.2021r. złożyła skargę na działalność Kierownika Centrum Integracji Społecznej, w której przedstawiła zarzut tj. utrudnianie w przyjeżdżaniu do Schroniska w Jamrozowiźnie jako wolontariuszka. Skarżąca poinformowała, że była pracownikiem schroniska, została zwolniona w maju 2020r. z powodów ekonomicznych została jednak zapewniona iż w ramach wolontariatu będzie mogła przyjeżdżać do schroniska. W obecnej chwili jednak nie jest to możliwe ponieważ została poinformowana przez pracownika schroniska, że nie może pełnić funkcji wolontariusza.

Kierownik Centrum Integracji Społecznej wyjaśniła, że taka sytuacja powstała ponieważ Pani A.B. pojawiła się w schronisku bez podpisanego porozumienia co jest niezgodne z prawem a p. Kierownik nie zgadza się aby na terenie schroniska przebywać bez porozumienia. Pani Kierownik poinformowała, także że porozumienie podpisane przez skarżącą wpłynęło do niej w listopadzie tj. po terminie naboru wolontariuszy.

Kierownik Centrum Integracji Społecznej jest uprawniony do podpisywania porozumień
w sprawie wolontariatu z osobami przez niego wybranymi. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji nie może narzucać wykazu osób, z którymi porozumienia winny być podpisane.

Wobec powyższego Komisja Skarg Wniosków i Petycji zajęła stanowisko o uznanie skargi za bezzasadną wobec przedstawionych zarzutów oraz wnosi o uwzględnienie ww. stanowiska przez Radę Gminy Kłomnice.

Rada Gminy Kłomnice podziela argumenty Komisji Skarg, Wniosków i Petycji i uznaje skargę w w/w zakresie za bezzasadną.8 odpowiedzi na “Bez niespodzianki. Skarga na kierownika CIS w Kłomnicach była bezzasadna”

 1. U. pisze:

  Ta pani już dawno powinna odejść bo jest już na emeryturze i nie wie kiedy ze sceny zejść. Brak klasy, ale chęć na dużo kasy to ma! Czekam z ciekawością na oświadczenie majątkowe, będzie miał redaktor dużo do opisania.

  20
 2. Lolek125 pisze:

  Ta Pani jest nie do ruszenia w naszej gminie mozna rzecz ze ma wiwcej do piwiedzenia niz nadz Wójt

  12
 3. Lolek125 pisze:

  Cis jest komórka ktore mimo doplaty PUP generuje koszty na ktore gminy nie stać!Nie potrafia korzystac ze środków zewnetrznych tylko żerują na funduszach soleckich i gminnych.Ktorych prace i ich wykonanie wołają o pomste!

  12
  3
 4. R. pisze:

  Skandalistka utrzymywana z naszych pieniędzy, chamka, to trzeba wstydu nie mieć żeby emeryturę brać i jeszcze pchać się do koryta
  Zabiera prace komuś kto emerytury nie ma

  11
 5. M. pisze:

  Nie da sie na nia patrzyc mondro jak nie wim

 6. Marcin Chojnacki pisze:

  Hahahahaha…wszyscy tu piszą swe komentarze z anonimowych kont….aż tak bardzo boicie się w epoce demokracji pisać pod swoim nazwiskiem?Za komuny wszyscy robilibyście w majty i siedzielibyście cichutko jak myszka pod miotłą.Teraz przekonajcie się jak odważni byli wtedy opozycjoniści!

 7. Jan Kowalski pisze:

  Znalazł się obrońca pani emeryt. Za komuny opozycjonista jak podpisał się, to za chwilę wylatywał z roboty. Panie Chojnacki za rządów Mizerowej tu w Klomnicach jest tak samo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *