zachmurzenie duże
17°
17°
sobota
Reklama
policja.pl
Areszt dla recydywisty za znęcanie, groźby i wywieranie wpływu
21 sierpnia 2020 r. | 10:02
0

Policjanci z Kłomnic zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoimi rodzicami, a podczas zatrzymania próbował przemocą i groźbami zmusić policjantów do odstąpienia od czynności. To nie pierwsze tego typu przestępstwo 38-letniego mieszkańca gminy Kłomnice. Decyzją sądu, trafił do aresztu. Z uwagi, że przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu surowsza kara.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów znajdujących się na terenie gminy Kłomnice. Policjanci podjęli interwencję względem agresywnego mężczyzny. Wstępne ustalenia wskazywały, że 38-latek od roku wszczynał awantury w miejscu zamieszkania, podczas których groził swoim rodzicom pozbawieniem życia, szarpał ich i popychał, niszczył przy tym wyposażenie domu i bardzo często zakłócał spoczynek nocny.

Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu sprawcy przemocy domowej. Wtedy agresja słowna i fizyczna 38-latka została skierowana przeciwko stróżom prawa. Mężczyzna szarpał ich za mundury, kilkukrotnie uderzył policjanta w ramię, używał przy tym słów wulgarnych i gróźb, próbując uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Mundurowi obezwładnili awanturnika i osadzili w policyjnym areszcie.

Za znęcanie nad rodzicami i wywieranie wpływu na czynności służbowe policjantów grozi mu surowsza kara, bo nawet do 7,5 roku więzienia z uwagi, że przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *