zachmurzenie duże
17°
17°
środa
Reklama
fot. Gminne Schronisko dla Zwierząt w Jamrozowiźnie
Apel do wójta w sprawie ratowania schroniska w Jamrowiźnie
14 grudnia 2022 r. | 12:01
0

Wolontariusze Schroniska dla zwierząt w Jamrozowiźnie oraz organizacje broniące praw zwierząt opublikowali apel do wójta Piotra Juszczyka w sprawie ratunku dla schroniska.

Treść apelu znajduje się poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

APEL DO WÓJTA KŁOMNIC W OBRONIE SCHRONISKA W JAMROZOWIŹNIE
Wobec niepodpisania umowy i nieprzekazania schroniska stronie społecznej, a tym samym niepewnych losów schroniska w Jamrozowiźnie, zwracamy się z prośbą do pana Wójta, apelując o niezamykanie schroniska, niewywożenie psów i nieprzekazywanie placówki prywatnej firmie, która nastawiona jest głównie na zysk generującej cierpienie zwierząt.

Mimo pogarszających się obecnie relacji między władzami samorządowymia wolontariuszami, którzy kierują się jedynie troską o los zwierząt, ciągle żywimy nadzieję, że w najbliższej przyszłości nastąpi poprawa współpracy, tak, by polepszyć los bezdomnych zwierząt, a schronisko pozostanie placówką charytatywną.

Małe schroniska miejskie, gminne lub międzygminne to najlepsze miejsca dla zapewnienia właściwej opieki nad zwierzętami. Takie placówki wybudowane i dotowane
z podatków mieszkańców mają wielką wartość społeczną i wizerunkową i mogą stanowić powód do dumy. Gminy szczycą się takimi ośrodkami ,ponieważ realizują ważne zadanie jakim jest dobrostan bezdomnych zwierząt.

Chcąc sprostać trudnym czasom i znaleźć środki na utrzymanie schroniska nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem "Częstochowa dla Zwierząt" oraz ogólnopolskim stowarzyszeniem OTOZ Animals. Od lat wspiera nas Fundacja " Psia Duszka", która zainicjowała zmiany w schronisku i pomaga finansowo.

Przez wszystkie lata wolontariusze dbali o to, by schronisko mogło dalej się rozwijać. Wspólnymi siłami budowali wybiegi dla psów, zakupili budy i opłacali specjalistyczną diagnostykę, leczenie i operacje. W dużej mierze odciążali więc Gminę z wydatków. W tym roku pojawiła się szansa na współfinansowanie schroniska przez ogólnopolską organizację, która chce pomóc w remoncie schroniska, stworzyć nowe wybiegi dla zwierząt oraz pokryje koszty specjalistycznej karmy.

Po raz kolejny apelujemy i prosimy o nawiązanie dobrej współpracy ze stroną społeczną i wolontariuszami. Dzięki wspólnym działaniom jest szansa na utrzymanie placówki.
Podpisywanie w następnym roku umów z nowymi gminami również zdecydowanie poprawi sytuację finansową schroniska. Niestety w br. schronisko było pozbawione takiej możliwości, dlatego apelujemy o rozpoczęcie rozmów zmierzających do nawiązania współpracy z innymi gminami. Najlepszą drogą do rzeczywistego ograniczenia kosztów opieki nad zwierzętami jest opracowanie strategii i finansowanie działań profilaktycznych - kompleksowych, wielokierunkowych czynności w ramach programów opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania ich bezdomności. W perspektywie wyeliminują lub zmarginalizują one problem bezdomności zwierząt. Niezbędne jest zatem tworzenie porozumień międzygminnych w celu wspólnej realizacji zadań, w tym utrzymywania schroniska.

Wolontariusze schroniska w Jamrozowiźnie
Pracownicy schroniska
Fundacja" Psia Duszka"
Stowarzyszenie " Częstochowa dla Zwierząt "
OTOZ AnimalsDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *