zachmurzenie duże
30°
30°
piątek
Reklama
zdjęcie poglądowe
Akt oskarżenia dla oszusta internetowego, który oszukał mieszkankę gminy
03 czerwca 2022 r. | 10:59
0

Policjanci z Kłomnic pod nadzorem prokuratora prowadzili postępowanie dotyczące 27-latka ze Szczecina, który w 2019 roku oszukał 153 osoby na łączną kwotę prawie 13 tysięcy złotych na jednej z internetowych platform sprzedażowych. W ubiegły czwartek skierowany został przeciwko 27-latkowi akt oskarżenia.

Kryminalni z Kłomnic wpadli na trop mieszkańca Szczecina po tym jak oszukał mieszkankę powiatu częstochowskiego na jednej z platform sprzedażowych. Policjanci po wykonaniu szeregu czynności operacyjnych ustalili zakres procederu, modus operandi sprawcy i zatrzymali oszusta. 27-latek wystawiał na sprzedaż głównie skarpety oraz kilka razy telefon, wózek dziecięcy i odzież. Od września do listopada 2019 roku łącznie oszukał 153 osoby, które zachęcone ofertą wpłacały pieniądze na konto sprzedającego, jednak nigdy nie otrzymały zakupionego towaru.

27-latek już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za oszustwo. Teraz dobrowolnie poddał się karze 3 lat pozbawienia wolności i zobowiązał do naprawienia szkód wyrządzonych pokrzywdzonym.

Internauto! Korzystaj z zaufanych sklepów internetowych, które mają pozytywne opinie kupujących. Wybierz kontrahenta, z którym łatwo możesz się skontaktować. Sprzedający w Internecie powinni udzielić konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji o istotnych warunkach umowy. Zawsze kiedy masz wątpliwości, poszukaj przedmiotu u innego sprzedawcy. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *