zachmurzenie małe
19°
19°
czwartek
Reklama
zdjęcie poglądowe
33-latek w Kłomnicach znieważył obywatela Bangladeszu na tle rasistowskim. Trafił na trzy miesiące do aresztu!
02 grudnia 2022 r. | 10:00
1

Policjanci z Kłomnic zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który publicznie znieważył obywatela Bangladeszu na tle rasistowskim. Za ten występek o charakterze chuligańskim trafił do aresztu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu dyżurny komisariatu w Kłomnicach otrzymał zgłoszenie o awanturze, do której miało dojść w kłomnickiej restauracji. Policjanci na miejscu zastali pracownika lokalu – obywatela Bangladeszu, który wskazał im awanturującego się 33-latka. Mężczyzna zaczepiał klientów i był pobudzony. Ponadto w trakcie przeprowadzanej przez mundurowych interwencji 33-letni mieszkaniec gminy Kłomnice kilka razy ubliżył zgłaszającemu na tle rasistowskim. W związku z tym został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Dwa dni później usłyszał prokuratorski zarzut znieważenia obywatela Bangladeszu na tle przynależności narodowościowej i rasowej o charakterze chuligańskim. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu trafił do aresztu, gdzie spędzi kolejne 3 miesiące. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. /KMP w Częstochowie/Jedna odpowiedź do “33-latek w Kłomnicach znieważył obywatela Bangladeszu na tle rasistowskim. Trafił na trzy miesiące do aresztu!”

  1. mieszkaniec pisze:

    A gdyby obywatel POLSKI został znieważony na tle rasistowskim poprzez określenie jego koloru skóry albo przynależności rasowej albo wyznania, to ten drugi też by siedział ? Czy to tylko działa w jedną stronę? Bo jeszcze się nie spotkałem żeby się “tej drugiej stronie” oberwało !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *