zachmurzenie duże
-3°
-3°
środa
Reklama
fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie
Przebudowano drogi dojazdowe do pól w Zawadzie Zberezce i Śliwakowie
15 grudnia 2021 r. | 13:01
0

10 grudnia 2021 r. dokonano odbioru robót budowlanych polegających na przebudowie wydzielanych w ramach postępowania scaleniowego dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych wraz z odwodnieniem oraz przepustów na obiekcie Zawada, Zberezka, Śliwaków (gmina Kłomnice).

- Po zakończeniu scaleń, miejscowości Zawada, Zberezka i Śliwaków zyskały odnowione drogi i wyczyszczone rowy. Powstały tam nowe drogi dojazdowe do pół oraz podwyższono standard niektórych dróg publicznych w tych miejscowościach. Łącznie wybudowano 16,3 km dróg asfaltowych i 8,8 km dróg utwardzonych kruszywem. Dokonano także konserwacji 17 km rowów, co znacznie przyczyni się do osuszenia podmokłych łąk i pół, a przez to zwiększy się wydajność gospodarowania rolników. Wartość wykonanych prac wynosi ponad 7 mln 683 tys. zł. – informuje wicestarosta Jan Miarzyński.

Przedmiot zamówienia realizowany był w zakresie operacji typu „Scalanie gruntów” realizowanej w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. /Starostwo Powiatowe w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *