zachmurzenie duże
17°
17°
środa
Reklama
Kradli dach w Nieznanicach. Zatrzymała ich Policja
24 marca 2021 r. | 12:10
0

Policjanci z Kłomnic zatrzymali na gorącym uczynku 2 mężczyzn w wieku 38 i 30 lat, którzy w ciągu tygodnia dwukrotnie okradli jeden z budynków w Nieznanicach. Gdy za trzecim razem kradli blaszany dach, zostali zatrzymani przez kłomnicki patrol. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Dodatkowo mają wpłacić po 10 tysięcy złotych tytułem poręczenia majątkowego.

Do zdarzenia doszło 20 marca. Dwóch mieszkańców Rudy Śląskiej wspięło się na budynek jednej z firm w Nieznanicach i po kawałku odcinało blaszany dach. Hałas, jaki powstał podczas cięcia i zrzucania blachy na ziemię zaniepokoił przechodnia. Po krótkiej chwili na miejscu pojawili się Policjanci z Kłomnic. Na ich widok złodzieje położyli się na dachu i upierali, że z niego nie zejdą. Mundurowi wezwali na miejsce straż pożarną. Dopiero gdy wóz strażacki dojeżdżał na miejsce, do sprawców dotarło, że i tak trafią w ręce funkcjonariuszy, dlatego sami zeszli oddając się w ich ręce.

Jak się później okazało, sprawcami kradzieży byli bracia z Rudy Śląskiej, którzy tydzień wcześniej dwukrotnie okradli ten sam budynek z ram okiennych i metalowych elementów.

Decyzją prokuratora trzy razy w tygodniu muszą się teraz meldować w jednostce Policji, dodatkowo każdy musi wpłacić po 10 tysięcy złotoch tytułem poręczenia majątkowego.

Za kradzieże, których dopuścili się w warunkach recydywy grozi im teraz do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Postawa świadka, który wzorowo zareagował na przestępstwo kradzieży to wyraz obywatelskiego zaangażowania i odpowiedzialności w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Bez wsparcia obywateli nawet najlepiej działająca Policja nie będzie odpowiednio skuteczna. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *