zachmurzenie duże
30°
30°
piątek
Reklama
Komunikat urzędu w sprawie azbestu
29 sierpnia 2022 r. | 13:04
0

Urząd Gminy Kłomnice wydał komunikat w sprawie azbestu.

Z jego treścią można zapoznać się poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

W jaki sposób można się pozbyć azbestu na terenie Gminy Kłomnice?
Wystarczy tylko w wyznaczonym terminie naboru złożyć w Urzędzie Gminy Kłomnice wniosek, do którego należy dołączyć opis zawierający dokładny adres i kolorowe zdjęcie zgromadzonego na nieruchomości azbestu.

Termin naboru przypada na pierwszy kwartał danego roku i każdy z mieszkańców ma realną możliwość złożenia wniosku.

Już od kilku lat mieszkańcy gminy Kłomnice mają możliwość bezpłatnego odbioru zgromadzonego odpadu. Warunkiem realizacji zadania związanego z usuwaniem azbestu i wyrobów zawierających azbest jest uzyskanie przez gminę dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Odbiorem azbestu zajmuje się uprawniony do tego podmiot, wybrany w zapytaniu ofertowym i specjalizujący się w odbiorze odpadów niebezpiecznych.

Wobec czego Urząd Gminy Kłomnice dementuje nieprawdziwą informację zamieszczoną na jednym z portali społecznościowych, jakoby „gmina zleciła wywożenie dziadostwa” w postaci azbestu.

Ustalaniem sprawcy pozbycia się azbestu zajmuje się Policja. Ewentualnych świadków zdarzenia prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Kłomnice lub z Komisariatem Policji w Kłomnicach.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *